Don't Miss

Jak wybrać dobrą myszkę dla gracza komputerowego?

By on 23 kwietnia 2017
Jaka myszka dla gracza

Myszka dla gracza komputerowego to bez wątpienia podstawowe jego narzędzie pracy , które daje duże dodatkowej frajdy podczas użytkowania W zdecydowanej większości przypadków wraz z ceną zakupu myszki rośnie również ich funkcjonalność, jakość oraz atrakcyjność designu. Najważniejsze jest jednak, aby przy jej zakupie zwrócić uwagę na kilka dość istotnych szczegółów, które wpływają na późniejszy komfort podczas gry. Trzymając się dosłownie kilku zasad podczas ich zakupu będziemy mogli cieszyć się później dobrym sprzętem, który posłuży znacznie dłużej, a dodatkowo poprawi się jego wydajność.
Artykuły dla graczy komputerowych to ogromny segment rynku, który ciągle poszerza się o nowe urządzenia. Nic więc dziwnego, że wybór jest ogromny. Na co jednak należy zwrócić uwagę przy zakupach?

Zakup myszki dla gracza – porady

Podczas zakupu myszki dla gracza warto w pierwszej kolejności zasugerować się jej rozdzielnością.

Powinna ona kształtować się na minimalnym poziomie 1600 dpi. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że w ten sposób zapewnimy sobie wysoką precyzję jej działania. Im wyższa rozdzielczość, a ta może sięgać nawet do 10000 dpi tym dokładniej będzie działać myszka.

Nie bez znaczenia jest też  oprogramowanie dostarczane przez producenta z urządzeniem. Umożliwia ono tworzenie makr i przypisywanie ich do wybranych przycisków. Za jego pomocą będziemy mogli ustawić częstotliwość przesyłania sygnału w celu dopasowania go do rodzaju gry.

Myszka dla gracza oprogramowanie

Bardzo ważna jest również liczba przycisków – choć w tym przypadku tak jak we wszystkim warto jest znać umiar. Pamiętaj, że zbyt duża ich liczba może jedynie zmniejszyć komfort, a w żaden sposób nie wpłynąć na jakość gry.

Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że kilka dodatkowych przycisków (5-7) jest w stanie znacząco poprawić funkcjonalność urządzenia, a tym samym pozwoli sprawniej wykonać niektóre dodatkowe operacje.

Aby jednak myszka mogła pewnie leżeć w dłonie i nie wysuwać się podczas decydujących momentów rozgrywki warto dokonać zakupu takiej, która wyposażona jest w specjalny antypoślizgowy materiał obudowy. Nie musi być jednak cała z niego wykonana, ale tylko w określonych miejscach, gdzie najbardziej pocenie będzie dawało się we znaki.

Innymi ciekawymi funkcjami oraz dodatkami, które przydadzą się już zaawansowanym graczom, którzy nie szukają oszczędności to również: możliwość zmiany rozdzielczości w locie, wbudowana pamięć oraz  możliwość wyważenia myszy za pomocą specjalnych ciężarków.

Myszka dla gracza - wyważanie
Artykuły dla gracza komputerowego dostępne są w sprzedaży sklepu internetowego techsat24.pl.

About Alex

You must be logged in to post a comment Login