Don't Miss

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy – jaki kupić?

By on 10 września 2017
Fotelik Caretero Champion do montażu z podstawą

Najbezpieczniejszym sposobem przewożenia dzieci w samochodzie jest korzystanie z fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy. Na jaki model warto się zdecydować, aby zadbać właściwie o bezpieczeństwo dziecka?

 

W przypadku kolizji lub gwałtownego hamowania, siły działają na kark i głowę dziecka. Montując fotelik tyłem do kierunku jazdy zmniejszamy siłę uderzenia nawet 5 razy. Uchronimy dzięki temu dziecku przed poważnymi kontuzjami, które mogłyby mieć wpływ na jego zdrowie.

 

Ogólnie przyjęło się, że montaż fotelika tyłem do kierunku jazdy jest możliwy jedynie w przypadku modeli w przedziale wagowym 0-13 kg. To nie prawda. Obecnie coraz więcej producentów wypuszcza na rynek foteliki z szerszym przedziałem wagowym, które można montować tyłem do kierunku jazdy. To foteliki z grupy wagowej 0-18 kg , 0-25 kg , 9-18 kg, 9-25 kg . Przewożenie dzieci tyłem tak długo, jak to możliwe jest najlepszym wyborem.

 

Nawet jeżeli dziecko będzie już większe, bez problemów można będzie tak ustawić fotelik, aby jazda tyłem do kierunku jazdy nie była dla niego niekomfortowa. Zawsze maluch może nieco podwinąć nóżki. Nie będzie z tym żadnych problemów, a bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze.

 

Jaki fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy wybrać?

 

  • Fotelik Caretero Defender Plus

Fotelik został przygotowany dla dzieci w przedziale wagowym 0-18 kg. Montaż może odbywać się przy pomocy systemu ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa. Jest możliwość ustawienia fotelika przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Defender Plus to fotelik wyznaczający nowe standardy bezpieczeństwa. Fotelik pozwala na przewożenie dzieci już od pierwszych miesięcy życia, aż do około 4 lat. Poza bezpieczeństwem Defender oferuje również dziecku wysoki poziom komfortu oraz nienaganny design.

Fotelik samochodowy do montażu tyłem Caretero defender

5-punktowa regulacja oparcia zapewnia możliwość przewożenia malutkich dzieci w pozycji półleżącej. Głębokie ściany fotelika zapewniają dodatkową ochronę boczną. Więcej informacji znajdziecie na :

https://techsat24.pl/fotelik-caretero-defender-plus-isofix-black

  • Fotelik Caretero Champion Plus

Fotelik został przygotowany dla dzieci w przedziale wagowym 0-18 kg. Posiada bazę z systemem ISOFIX oraz nogą montażową. Bazę wystarczy umieścić w samochodzie tylko raz. Rodzic nie martwi się więc za każdym razem czy wszystko prawidłowo zainstalował. Jest możliwość instalacji fotelika przodem lub tyłem do kierunku jazdy. 3-stopniowa regulacja oparcia zapewni komfort dla Twojego dziecka.

Fotelik Caretero Champion do montażu z podstawą

Przestronne i wygodne siedzisko gwarantuje dziecku wygodną podróż. Więcej informacji na temat fotelika znajdziecie na https://4toys.pl/fotelik-caretero-champion-isofix-graphite.

 

  • Fotelik Lionelo Liam

Fotelik spełni oczekiwania rodziców poszukujących modelu w przedziale wagowym 0-18 kg. Regulowane oparcie, głęboki zagłówek i wygodne siedzisko zapewnią komfort Twojemu dziecku podczas każdej podróży.

Fotelik do montażu tyłem Lionelo Liam

Fotelik montowany jest 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa. Zapewnia wysokie bezpieczeństwo dzieciom od pierwszych chwil ich życia. Szczegółowy opis fotelika znajdziecie na https://4toys.pl/fotelik-lionelo-liam-czerwony

 

 

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login