Don't Miss

Jazda na rowerze polecana dla dzieci w każdym wieku

By on 21 czerwca 2017

Uprawianie sportu sprawia, że dziecko bardzo dobrze się rozwija. Wzmacniają się jego mięśnie oraz poprawiają sprawności ruchowe. Jest wiele powodów ku temu, aby zachęcić dziecko do uprawia sportu, a najlepszym z nich będzie jazda na rowerze.

 

Wycieczki rowerowe z dzieckiem można rozpocząć już momencie, gdy pewnie siedzi. Maluch może być wtedy przewożony w specjalnym foteliku zainstalowanym do roweru albo mamy albo taty. Na pewno nic złego mu się nie stanie, ponieważ takie foteliki są bardzo bezpieczne. Zapewnią natomiast niesamowitą przygodę i możliwość spędzenia dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Dwulatki mogą mieć już także pierwsze rowerki z pedałami. Są to pojazdy na trzech kółkach, w związku z tym, dziecko nie będzie miało problemów z utrzymaniem równowagi. Niektórzy dla dwulatków polecają także inne rowerki.

Rowerki biegowe Milly Mally

jazda na rowerze milly mally

https://4toys.pl/milly-mally-duplo-pirate

Rowerki biegowe Milly Mally należą do najczęstszego wyboru rodziców, którzy chcą zadbać o aktywność swojej pociechy. Są to rowerki bez pedałów, na których dziecko musi odpychać się nóżkami, aby przesuwać rowerek do przodu. Maluch nauczy się dzięki temu kierować rowerem i utrzymywać na nim równowagę. Gdy będzie miał już 3-4 lata i odpowiedni wzrost, będzie mógł przesiąść się na większy rowerek, już z pedałami. Zazwyczaj, w związku z tym, że maluch nauczył się równowagi na rowerku biegowym, nie będzie już nawet potrzebował dodatkowych bocznych kół. Jazda na rowerze nie będzie mu sprawiała większych problemów.

 

Jednak, jeżeli dziecko nie czuje się zbyt pewnie na rowerze, warto zamontować mu boczne kółka. Dzięki temu, nie zrazimy dziecka do jazdy na rowerze. Można stopniowo podciągać je nieco do góry, tak aby malec od czasu do czasu jeździł tylko na głównych kołach. Takie postępowanie sprawi, że boczne kółka niebawem przestają mu być potrzebne.

 

Jazda na rowerze – podsumowanie

Jazda na rowerze dla dziecka jest bardzo przydatna. Rozwija poczucie równowagi, wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję. Ponadto, maluch będzie mógł oswoić się z prędkością, a jego koordynacja ruchowa będzie się rozwijała w prawidłowy sposób.

Ciekawą ofertę rowerków biegowych lub trójkołowych najdziesz tu:

  • Rowerki biegowe Lionelo
  • Rowerki biegowe Toyz
  • Rowerki biegowe Milly Mally
  • https://4toys.pl/rowerki-trojkolowe

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login