Don't Miss

Kartonowe zabawki – hit czy kit?

By on 15 maja 2018
Zabawki kartonowe

Wszystko co naturalne i mogące trafić do recyclingu staje się obecnie bardzo popularne. Nie dziwi więc obecność na rynku kartonowych zabawek, które dziecko może samodzielnie złożyć i ozdobić tak, jak mu się podoba. Zabawka nie jest dzięki temu atrakcja przez kilka minut, ale zapewnia wiele godzin wielkiej frajdy.

 

Branża tekturowych zabawek rozwija się bardzo prężnie. Popularne jest obecnie urządzanie przyjęć urodzinowych, w których dzieci mają za zadanie na przykład zbudować zamek z tekturowych elementów. Maluchy, często z pomocą rodziców mogą stworzyć niezwykłą konstrukcję, która następnie zostanie ozdobiona kredkami, farbkami oraz innymi ozdobami. Będzie to świetna atrakcja dla dzieci, które lubią tworzyć coś z niczego.

Kartonowy samochód dla dziecka

Złóż, pomaluj, baw się

Są to trzy podstawowe kroki, które należy wykonać w przypadku tekturowych zabawek. Dziecko otrzymuje do złożenia zabawkę z gotowych elementów wykonanych z tektury. Na tym etapie zazwyczaj potrzebuje pomocy rodziców, którzy pokażą mu, jak połączyć elementy. Może to być świetna okazja do integracji z dzieckiem i szansa na znakomitą zabawę.

 

Kolejnym krokiem jest ozdabianie zabawki przy użyciu kredek, farbek i innych ozdób. Malowanie i dekorowanie zapewni dziecku wiele godzin wspaniałej zabawy. Pobudzi jego wyobraźnie i wywoła uśmiech na twarzy malucha. W końcu będzie ono miało przekonanie, że tak naprawdę zabawkę stworzyło samodzielnie.

 

Ostatni etap jest równie przyjemny jak poprzednie, czyli zabawa.

 

Kreatywny rozwój dziecka

Wielu rodzicom zależy na tym, aby dostarczać dzieciom kreatywne zabawki, które zapewniają właściwy rozwój. A właśnie tekturowe zabawki do tej kategorii się zaliczają. Rodzice nie chcą już kupować dzieciom kolejnych plastikowych zabawek dostępnych w krzykliwych kolorach. Kartonowe zabawki gwarantują mądrą i twórczą zabawę, która na pewno wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka. Sprawi, że maluch doceni przyjemność z zabawy, która nie będzie polegała jedynie na przejeżdżaniu samochodzikiem po podłodze, ale na tworzeniu czegoś z niczego.

 

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login