Don't Miss

Kosmetyki dla dzieci – światowy trend, który nabiera mocy

By on 18 września 2018
Kosmetyki dla dzieci

Już od jakiegoś czasu obserwowana jest tendencja do przygotowywania specjalnych serii kosmetyków dedykowanych dzieciom. Dla dzieci dostępne są nie tylko produkty do mycia, ale również perfumy.

 

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i wymaga właściwej pielęgnacji. Do tego potrzebne są właściwe kosmetyki o bardzo dobrym składzie. Niektóre serie dedykowane dzieciom wzbudzają jednak sporo kontrowersji. Inne są natomiast wzorcowym przykładem tego, jak powinny wyglądać produkty dla dzieci.

Kosmetyki dla dzieci Ziaja

Ziaja – linia kosmetyków dla dzieci

Ziaja stworzyła specjalną linię kosmetyków przygotowaną specjalnie z myślą o dzieciach. Dostępne są produkty zarówno myjące, jak i zabezpieczające przed słońcem. Przygotowane zostały m.in.:

  • kremowe mydło dla dzieci hipoalergiczne – świetne do dbania o codzienną higienę dzieci i niemowląt od 3 miesiąca życia. Nie zawiera SLESu i barwników.
  • żel do mycia ciała i włosów dla dzieci hipoalergiczny – łagodny preparat 2w1 do ciała oraz włosów. Można stosować u dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Zapewnia właściwy poziom nawilżenia skóry,
  • krem dla dzieci i niemowląt z filtrem SPF 6 – można go stosować od 6 miesiąca życia. Można stosować przed spacerem, niezależnie od pory roku,
  • emulsja do opalania wodoodporna dla dzieci SPF 50+ – do stosowania powyżej 6 miesiąca życia. Nadaje się zarówno do twarzy, jak i ciała. Tworzy na skórze warstwę ochronną przed słońcem. Zapobiega poparzeniom słonecznym,
  • mleczko dla dzieci po opalaniu – do stosowania powyżej 6 miesiąca życia. Łagodzi wysuszoną i osłabioną słońcem skórę. Nawilża i redukuje swędzącą skórę.

 

Dezodoranty i perfumy dla dzieci

Wielu rodziców ma wiele obiekcji przed kupowaniem dzieciom dezodorantów lub perfum. Zupełnie niepotrzebnie. Aromaty dla dzieci mają zupełnie inne kompozycje niż te dla dorosłych. Najczęściej nawiązują do woni owoców: jabłek, truskawek, malin, jagód, cytrusów, wiśni, kiwi i całego arsenału tutti frutti. Są też propozycje na bazie słodkości: kakao, pianek marshmallow, waty cukrowej czy gumy balonowej. Takie zapachowe kosmetyki będą dziecku dodawały po prostu energii i w żaden sposób nie będą szkodliwe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login