Don't Miss

Materiały na rowerki biegowe

By on 30 czerwca 2017
Materiały na rowerki biegowe

Jak dobrze wiemy, rowerki biegowe nie mają pedałów. Podczas, gdy dziecko z nich korzysta, uruchamiane jest całego jego ciało. Przyczyniają się więc do wszechstronnego rozwoju pociechy. Nie tylko tego ruchowego. Warto zdecydować się na solidne rowerki, które będą w stanie zapewnić dziecku dużo radości, a także wpłyną pozytywnie na jego zdrowie.

 

Rowerek biegowy odznacza się prostą konstrukcją. Wyposażony jest jedynie w ramę, kierownicę, dwa koła i siedzisko. Pozbawione jest jakichkolwiek napędów, bocznych kółek i hamulców, a także skomplikowanych mechanizmów. Rowerek tego typu został stworzony z myślą o najmłodszych miłośnikach jednośladów. Rodzice zadają sobie jednak jedno pytanie: Drewniane czy metalowe – jaki rowerek biegowy kupić.

Drewniany czy metalowy?

W związku z tym, że na rynku dostępne są dwa typy materiałów na rowerki biegowe: metal i drewno, rodzice mają w tym zakresie wybór. Nie trzeba nikomu mówić, że każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Rowerek drewniany jest na pewno dużo lżejszy. W związku z tym, dziecko nie będzie miało żadnych problemów z jego obsługą. Samodzielnie go przeniesie i nie będzie taki rowerek dla niego zbytnio uciążliwy. Rowerki drewniane wykonywane są z solidnego i trwałego drewna, które odporne jest na wilgoć i zmiany temperatury. W związku z tym, na pewno nic z takim rowerkiem nie będzie się działo, nawet jeżeli będzie się go używało bardzo często.

 

Rowerek metalowy jest natomiast nieco cięższy od rowerka drewnianego. Ważne jest jednak, aby wybrać model bez wystających elementów, takich jak śruby czy pręty. Dziecko może się o nie pokaleczyć, a na pewno byśmy tego nie chcieli. Takie elementy są wyjątkowo niebezpieczne podczas upadku. Dziecko może się po prostu na nie nabić.

Podsumowanie

To od rodziców zależy, jaki rowerek wybiorą dla swojego dziecka. Trzeba jednak pamiętać, aby był on jak najlżejszy. W końcu czasem maluch będzie musiał podnieść rowerek, na przykład podczas pokonywania wyższych krawężników oraz podczas zawracania. W związku z tym, nie powinien mieć problemów z jego przenoszeniem.

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login