Don't Miss

Mity na temat fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy

By on 8 lipca 2017
fotelik dla niemowlaka montowany tyłem

Temat wożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy jest bardzo gorący. Wiele osób nawet nie świadomości, że są modele fotelików RWF dla większych dzieci. Wiedzieli jedynie o fotelika dla niemowlaków.

 

Mit 1: Tylko pierwszy fotelik montuje się tyłem do kierunku jazdy

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy to standard w przypadku pierwszych fotelików dla dziecka, która służą od pierwszych dni jego życia. Każdy kolejny fotelik może być również w taki właśnie sposób montowany. Trzeba tylko po prostu wybrać odpowiedni model. Przewożenie dziecka tyłem tak długo, jak to jest możliwe jest najlepszym wyborem.

 

Mit 2: Nie wożę dziecka tyłem, bo wszyscy wożą przodem

Jest to argument wyjątkowo niefortunny. Wiedza o wożeniu dzieci tyłem nadal jest niewielka. Jednak każdy rodzic ma wybór i może zadbać dla swojego dziecka o najbezpieczniejsze rozwiązanie.

 

Mit 3: Nóżka dziecka nie zmieszczą się

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy w żaden sposób nie będą krępowały nóg dziecka. Dziecko będzie mogło ułożyć je swobodnie, bez najmniejszych problemów. Do dwóch lat dziecięce nóżki ledwo wystają z fotelika. Później, dziecko może je zgiąć lub skrzyżować.

Fotelik montowany tyłem

Mit 4: Dla dziecka jazda tyłem jest niewygodna

Foteliki do montażu tyłem, jak i przodem są tak samo wygodne. Maja podobne pasy, zagłówki i są wykonane z miękkiego materiału. Różnica jest jedynie w kierunku jazdy. Nie należy wiec martwić się, że dziecku będzie niewygodnie podczas takiej jazdy.

 

Mit 6: Dziecko nic nie widzi

Dziecko jadące przodem do kierunku jazdy, które ma 2,5 roku, zazwyczaj widzi jedynie oparcie fotela rodzica, jego plecy oraz boczną szybę. Dziecko jadące tyłem widzi tyle samo, albo może i więcej, ponieważ ma do dyspozycji tylną szybę. Może również spoglądać przed boczną szybę.

 

Mit 7: Rodzic nie widzi co robi dziecko

Wystarczy zamontować w samochodzie lusterko montowane na zagłówku, aby mieć pod kontrolą dziecko jadące w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy. Zerkając w lusterko wsteczne, można będzie zobaczyć, co maluch aktualnie robi.

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login