Don't Miss

Montaż fotelika samochodowego

By on 24 kwietnia 2017
Montaż fotelika samochodowego

Aby móc zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo dziecku podczas podróży konieczny staje się nie tylko zakup dobrego fotelika, ale i również odpowiedni jego montaż. Jeżeli chodzi o małe nosidełka to można je zamontować na przednim siedzeniu, ale tylko wtedy, gdy siedzenie dla pasażera nie posiada poduszki powietrznej lub możemy ją zdezaktywować. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że poduszka powietrzna ma za zadanie chronić osobę dorosłą, która siedzi przodem do kierunku jazdy, ale stanowi bardzo poważne zagrożenie dla dziecka, które z kolei podróżuje tyłem.


W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest montaż fotelika samochodowego na środku tylnego siedzenia. Zwykle są one montowane za pomocą pasów samochodowych – bardzo ważne staje się, by sprawdzić, czy tylne siedzenie jest wyposażone w 3-punktowy pas bezpieczeństwa . Przede wszystkim chodzi tutaj o pas, który jest przekładany przez ramię. Bardzo ważne staje się, by dokładnie sprawdzić jeszcze przed zakupem fotelika jakie możliwości montażu fotelika daje Twój samochód. Możesz być pewien, że w ten sposób zawęzi się pole poszukiwań odpowiedniego modelu.

Jak działa Isofix

Montaż fotelika samochodowego z ISOFIX.

Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie modele aut pozwalają na jego montaż za pomocą nowoczesnego systemu zaczepów ISOFIX. Wobec czego zanim zdecydujesz się na zakup fotelika wyposażonego tylko w takie mocowanie warto jest podobne kwestie dokładnie sprawdzić.
System mocowań ISOFIX zyskuje coraz większą popularność. Prowadzone testy zderzeniowe wykazały, że jest on bardzo bezpieczny.

Pewną grupę fotelików (foteliki firmy Maxi-Cosi) choć nie wyposażoną pierwotnie w system ISOFIX można zamontować w samochodzie dzięki dodatkowej bazie FamilyFix montowanej za pomocą tego systemu do tylnej kanapy. Fotelik jest wczepiany do tej bazy jednym szybkim ruchem, a dodatkową podporę stanowi specjalna noga, która jest oparta na podłodze auta.

Fotelik plus baza FamilyFix
Zakup takiej bazy zaowocuje w przyszłości możliwością szybkiej zamiany fotelika na większy bez konieczności jej wymiany. Koniecznie więc należy przeanalizować możliwości rynku oraz własne potrzeby i oczekiwania.

Polecanymi markami fotelików samochodowych będą na pewno  Maxi-Cosi, Chicco oraz Caretero, które dostępne są w sprzedaży internetowej w sklepie 4toys.pl.

Decydując się na ten zakup możesz być pewien, że foteliki samochodowe oraz inne artykuły dla dzieci dostępne na stronach sklepu posiadają odpowiednie atesty. Tym samym zyskujemy pewność, że dajemy dziecku wszystko to, czego potrzebuje do wygodnej i bezpiecznej podroży a sami możemy spać spokojnie. W końcu dla każdego rodzica bezpieczeństwo dziecka to najważniejsza sprawa.

About Alex

You must be logged in to post a comment Login