Don't Miss

Najczęstsze choroby Twojego Dziecka

By on 26 kwietnia 2017

W pewnym momencie nasze pociechy zaczynają spędzać więcej czasu poza domem wśród innych dzieci. Niesie to za sobą spore ryzyko zachorowania. Jakie choroby może złapać Twojego dziecko?

 

Nie jest żadną przyjemnością posiadanie w domu chorego dziecka. Żadna mama nie chce patrzeć, jak jej pociecha cierpi z powodu infekcji. Jednak, podatność na infekcje jest czymś naturalnym. Układ odpornościowy dziecka ciągle się rozwija. W końcu nie możemy malucha zamknąć w szklanej bańce i chronić przed wszelkimi zarazkami. Dopiero to byłoby dla niego niezdrowe.

 

Infekcje dróg oddechowych

Wystarczy jedno chore dziecko w żłobku lub przedszkolu, a wszystkie pozostałe łapią infekcję. Katar i zapalenie dróg oddechowych rozpowszechniają się w powietrzu. Okres inkubacji trwa zazwyczaj od 4 do 5 dni. Do najczęstszych objawów należą:

  • złe samopoczucie,
  • brak apetytu,
  • nocne chrapanie,
  • katar,
  • kaszel,
  • podwyższona temperatura,
  • ciężki oddech.

 Choroby Twojego dziecka

Zapalenie oskrzeli

Następstwem kataru może być zapalenie śluzówki w oskrzelach. Pierwszym objawem jest kaszel, a następnie podwyższona temperatura, utrudniony wydech i świszczący oddech. Gdy zauważysz takie objawy u swojego dziecka, od razu wybierz się do pediatry. W dzień zauważenia objawów należy także postarać się o nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywa maluch. Można użyć do tego celu sprayu eukaliptusowego.

 

Ospa wietrzna

Jest to choroba, którą zdrowo jest przebyć w dzieciństwie. Zazwyczaj ma wtedy łagodny przebieg. Objawem jest wysiew wysypki, która nieprzyjemnie swędzi. Dziecko w tym czasie bywa apatyczne, zmęczone i może pojawić się u niego podwyższona temperatura. Do obniżenia temperatury można użyć powszechnie dostępnych leków dostosowanych do wieku dziecka. Swędzące krostki można natomiast smarować płynnym pudrem lub stosować leki przeciwhistaminowe, które dostępne są na receptę. Przez 14 dni dziecko powinno pozostać w domu, w izolacji od innych maluchów.

 

Pamiętaj, nawet najlepsza profilaktyka czasem nie będzie w stanie ochronić Twojego dziecka przed zachorowaniem. Ważne jest jednak natomiast to, aby właściwie postępować, gdy już dziecko zachoruje.

 

 

 

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login