Don't Miss

Pierwszy fotelik samochodowy dla maleństwa

By on 25 maja 2021
Fotelik dla niemowlaka

Niektórzy podróżują już od pierwszych chwil życia. Nie jest to tak lekki temat, jak w przypadku nieco większych dzieci, które mogą już po prostu wsiąść do samochodu, zapiąć pas i jechać tak daleko, jak całej rodzinie przyjdzie do głowy. Maleństwo nie może samodzielnie siedzieć, nie można go też przecież tak po prostu położyć na siedzeniu, ponieważ spadłoby z niego przy pierwszym gwałtowniejszym hamowaniu.

 

Foteliki dla noworodków są więc absolutnie potrzebne, i trzeba o nim pomyśleć jeszcze przed porodem. Jest to konieczne zwłaszcza, jeśli chce się dojechać samochodem ze szpitala, po porodzie, do domu. Na tym produkcie nie można oszczędzać, ponieważ zależy od niego bezpośrednio bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży.

Nie zawsze jednak najdroższy produkt wiąże się w prosty sposób z tym, że jest to produkt najlepszy. Warto więc wiedzieć na co zwracać uwagę, aby wybrać produkt doskonale spełniający swoje funkcje, a przy tym niekoniecznie przepłacać. Pewną gwarancję zakupu  stanowi renomowany producent. Jeśli ma on nieposzlakowaną opinię, a jego produkty zostały sprawdzone i docenione przez wielu użytkowników, mamy tu coś w rodzaju społecznego dowodu słuszności.

Foteliki dla noworodków

Foteliki samochodowe dla niemowląt znajdziesz tutaj!

Nie ma natomiast sensu płacić więcej za markę, która jest akurat reklamowana, lub wybierana przez celebrytów, jeśli nie ma to poparcia w jakości. Popularność tego rodzaju może być wykorzystywana przez producenta do poniesienia ceny. Wiele osób myśli, że jeśli osoby z pierwszych stron gazet wybierają dany produkt, to znaczy, że jest on najlepszy. Nie zawsze tak jest, mogą to być po prostu skrupulatnie zaplanowane działania reklamowe. Lepiej więc podejść do tematu na chłodno i trzeźwym okiem porównać dostępne opcje.

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na wielkość dziecka, do jakiego dany fotelik jest dedykowany. Noworodki to oczywiście najmniejsza i tym samym najlżejsza grupa użytkowników. Przeznaczone do nich są więc foteliki samochodowe dla niemowlaków – z najmniejszej grupy wagowej, to znaczy dedykowane dla wagi od zera do 13 kilogramów.

Nie można kupować na wyrost, myśląc, że wystarczą na dłużej, ponieważ w większym foteliku dziecko nie będzie miało stabilnego oparcia. Nie będzie więc spełnionego podstawowego wymogu zapewnienia bezpieczeństwa

About Alex

You must be logged in to post a comment Login