Don't Miss

Plecaki na kółkach do szkoły – hit, który ochroni kręgosłup Twojego dziecka

By on 14 grudnia 2017
Plecak dla dziecka na kołach

Skompletowanie szkolnej wyprawki, gdy dziecko idzie po raz pierwszy do szkoły jest bardzo ekscytujące, ale również trudne. Jednym z najważniejszych jej elementów jest plecak. Musi być dobrze wyprofilowany i dostosowany do potrzeb dziecka.

 

Nie od dziś wiadomo, że szkolne plecaki są ciężkie niczym głazy. Dzieci muszą w nich nosić sterty książek, przyborów szkolnych, a także jedzenie. Czasem sam rodzin ma problem z udźwignięciem plecaka, a co dopiero mówić o dziecku, które ledwo odrosło od ziemi. Pomimo tego, że niektóre szkoły umożliwiają pozostawianie części podręczników w szafkach szkolnych, nie zmienia to faktu, że plecaki nadal są sporym obciążeniem dla kruchych kręgosłupów dzieci.

 

Jaki cechy powinien mieć plecach do szkoły?

Zgodnie z wytycznymi, plecak dla dziecka powinien być lekki i mieć wyściełane szelki na ramionach. Szelki powinno dać się regulować i ustawiać tak, aby długość była właściwa dla potrzeb konkretnego dziecka. Ważne jest, aby tornister równomiernie pakować. Należy wykorzystać do tego przegrody i kieszenie. Powinien on ważyć nie więcej niż 10% wagi dziecka.

 

Plecaki na kółkach

Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie dziecku plecaka na kółkach. Takie rozwiązanie bardzo dobrze się spisuje. Zazwyczaj umieszczony jest on na wygodnych, dużych kołach, dzięki którym bez trudu dziecko będzie mogło wciągnąć go po schodach. Chodzenie z nim nawet po nierównym terenie nie będzie żadnym problemem. Plecaki prowadzą się lekko.

 

Istotne jest, aby zdecydować się plecak wykonany z solidnych materiałów. Dzięki temu będzie można z niego korzystać dłużej niż przez jeden rok szkolny. Jego pojemność powinna być na tyle duża, aby zmieściło się w nim wszystko, czego dziecko potrzebuje w szkole.

 

Nie bez znaczenia jest także design plecaka. W końcu musi się on podobać dziecku, aby chciało z niego korzystać. Dla chłopców polecane są plecaki z motywem samochodów, a dla dziewczynek z motywem księżniczek.

 

Tak dobrany plecak dla dziecka zapewni mu zdrowy kręgosłup i sprawi, że chodzenie do szkoły stanie się dużo bardziej przyjemne.

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login