Don't Miss

Poduszka do karmienia piersią – gadżet, który przyda się w Twoim domu

By on 29 listopada 2017
Poduszka do karmienia Chicco

Lista rzeczy, które należy nabyć, gdy maluszek pojawia się na świecie jest długa i praktycznie nigdy się nie kończy. Jedną z nich jest poduszka do karmienia piersią. Przyda się każdej młodej mamie.

Poduszka do karmienia piersią jest produktem wielofunkcyjnym. Będzie służyła nie tylko do tej czynności, ale przyda się także w wielu innych sytuacjach. Ale o tym nieco później. Karmienie piersią jest jedną z podstawowych rzeczy, jakie wykonują młode mamy. Powinny zadbać, aby czynność ta była zarówno dla nich, jak i dla samego dziecka niezwykle komfortowa. Poduszka przyda się dla ułożenia dziecka we właściwej pozycji. Można będzie dzięki temu uniknąć zakrztuszenia. Zapewni ona także maluszkowi wysoki poziom komfortu.

 

Gdy maluch podrośnie i poduszka nie będzie już potrzebna do karmienia piersią, można ją wykorzystać jako miejsce do zabawy, odpoczynku, czy miejsce do siedzenia.

 

Jak wybrać najlepszą poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia piersią nie powinna być zbyt miękka, ponieważ maluszek będzie się w niej zapadał. Zbyt twarda spowoduje dyskomfort. Należy tutaj zachować umiar i wybrać coś pośrodku. Oczywiście, znaczenie ma także rozmiar poduszki. Powinna ona być dobrze dopasowana do dziecka, ale także istotne jest, aby nie powodowała ucisku na brzuch mamy.

 

Najlepszym kształtem poduszki, na jaki można się zdecydować jest kształt okrężny. Zapewnia możliwość wybrania dogodnej pozycji do karmienia maluszka i gwarantuje naturalne podparcie wątłego ciałka dziecka.

 

Pamiętaj, aby wybierać jedynie poduszki wykonane z atestowanych materiałów. Dzięki temu uchronisz wrażliwą skórę maluszka przed podrażnieniami. Dziecko podczas karmienia nie będzie się również przegrzewało. Warto także zwrócić uwagę, czy materiał wykorzystany do jej stworzenia można prać w prace. Nie ma co utrudniać sobie życia. Wiadomym jest, że maluszkom bardzo często ulewa się. Dbanie o higienę rzeczy, z których korzysta dziecko jest bardzo ważne. Jeżeli poduszkę będzie można prać w pralce, nie będzie żadnych problemów z korzystaniem z niej.

Więcej produktów dla niemowląt Chicco znajdziecie tu

About Alex

You must be logged in to post a comment Login