Don't Miss

Sposoby na odparzenia u niemowlaków

By on 11 lipca 2017
Odparzenia u niemowląt

Odparzenia pupy to bolący problem, który może zmniejszyć dyskomfort funkcjonowania dziecka. Dostępne na rynku kremu i chusteczki mogą zawierać wiele drażniących substancji, które spotęgują efekt uszkodzenia skóry. Warto skorzystać ze starych, babcinych sposobów.

 

Domowe techniki walki z odparzeniami są naprawdę skuteczne i bezpieczne dla dzieci. Dlatego też bez dwóch zdań warto z nich korzystać.

 

Rumiankowy roztwór

Aby wyleczyć wrażliwą skórę dziecka, na której pojawiły się odparzenia warto zastosować wodę z rumiankiem do przemywania. Rumianek ma szereg właściwości przeciwzapalnych, leczniczych i przeciwświądowych. Jest więc idealny do tego typu uszkodzeń naskórka. Trzeba jednak obchodzić się z rumiankiem ostrożnie, ponieważ jest to roślina o właściwościach uczulających. Istotne jest, aby stosować właściwe jej proporcje. Wystarczy 1/3 kubka naparu wlana do większej miski z wodą. Takim roztworem przemywaj pupę dziecka po każdej zmianie pieluszki.

 

Kąpiel z krochmalem

Należy wymieszać dwie łyżki krochmalu z połową szklanki zimnej wody. Następnie należy wlać tak przygotowany roztwór do połowy litra wrzątku. Po wymieszaniu powstaje krochmal, który należy dodać do wanienki, w której będzie myte dziecko. Substancja ta wpływa łagodząco na podrażnienia oraz wszelkie zaczerwienienia, jakie pojawiają się na skórze maluszka.

 

Mąka ziemniaczana

Mąka ziemniaczana znakomicie zastępuje wszystkie zasypki dla niemowlaków. Działa wysuszająco, wchłania pot i zmniejsza swędzenie. Działa skutecznie w walce z odparzeniami i niemowlaków. Warto jej używać po każdej zmianie pieluszki.

 

Wietrzenie pupy

Wszelkie odparzenia można zniwelować wietrząc skórę dziecka. Jest to praktyka bardzo polecana przez pediatrów. Choć takie zajęcie bywa kłopotliwe dla rodziców, warto z niego korzystać. Gdy skóra jest odparzona, kładź maluszka na nieprzemakalnej macie minimum trzy razy dziennie i przez około 20 minut pozwól mu poleżeć bez pieluszki. Efekty będą zadowalające, a maluszek będzie mniej cierpiał.

 

Powyższe sposoby na pewno nie zaszkodzą dziecku, a w naturalny sposób wyleczą odparzenia.

 

 

 

 

 

 

 

About Alex

You must be logged in to post a comment Login