Don't Miss

Jak wybrać dobry wózek spacerowy?

By on 3 maja 2017
Spacerówka dla dziecka

Dobry wózek spacerowy – jego wybór to trudna sprawa. Powinien on być dostosowany do potrzeb rodziców oraz dziecka. W końcu będzie się z niego korzystało podczas każdego wyjazdu czy spaceru. Warto więc dokładnie przemyśleć ten wybór.

 

Spacerówka jest najczęściej drugim wózkiem, który stosowany jest już gdy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć. Rodzice najczęściej oczekują od takiego wózka, aby był lekki i poręczny. Warto zwrócić uwagę na to, co jest najważniejsze podczas wyboru odpowiedniej spacerówki.

 

Teren, po którym będziemy jeździć

Kluczowe podczas wybierania wózka jest to, gdzie będziemy takim wózkiem jeździli. Tradycyjne spacerówki na pewno zbyt dobrze nie poradzą sobie na drogach gruntowych i w terenie. Jeśli wózkiem będziemy jeździć po w miarę prostych chodnikach, alejkach w parkach i galeriach handlowych, to w zasadzie możemy kupić wózek nawet na bardzo małych kółkach. Jeżeli jednak chcemy z dzieckiem spacerować również po leśnych ścieżkach czy wyboistych drogach, warto poszukać w miarę lekkiego wózka o większych kołach. Tradycyjna spacerówka tutaj się nie sprawdzi. Dziecko będzie odczuwało wszystkie trudy terenu, a jazda po takiej nawierzchni będzie po prostu koszmarem.

Spacerówki dla dzieci

 

Wózek dostosowany do wieku dziecka

Przy wyborze wózka, należy zwrócić uwagę na wiek dziecka. Jeżeli z wózka spacerowego będzie korzystał niemowlak, musi on być dostosowany do jego potrzeb. Najważniejsze, aby wózek posiadał rozkładane oparcie. Maluch podczas spaceru będzie się mógł wtedy zdrzemnąć na świeżym powietrzu. Na pewno będzie mu wtedy wygodniej, niż gdyby spał w pozycji siedzącej z główką spuszczoną gdzieś na bok. Półroczne i starsze dzieci muszą mieć wózek, który pozwala na chociaż częściowe odchylenie oparcia. Natomiast dla noworodków najlepszy będzie wózek z całkowicie odchylanym oparciem na płasko.

 

Wózek powinien zostać także wyposażony w budkę osłaniająca malucha od słońca. Warto wybrać taki model, który jak najbardziej osłania dziecko przed słońcem. Jeżeli nie znajdziemy dostatecznie dobrego modelu, można dokupić do wózka parasolkę przeciwsłoneczną lub specjalny, doczepiany do budki daszek.

dobry wózek spacerowy

 

Dobrze by było, gdyby spacerówka posiadała również regulowany podnóżek lub wystarczająco długie siedzisko. Śpiące dzieci zazwyczaj nie lubią, gdy nóżki wystają im poza wózek. Dlatego też, warto przy zakupie wózka, zwrócić uwagę, czy ma on regulowany podnóżek lub dostatecznie długie siedzisko. Czasami długie siedzisko wystarcza, bo dziecko w trakcie snu podkurcza nogi i wygodnie śpi bez podnóżka.

 

Waga wózka

Dobry wózek spacerowy ma być z założenia lżejsza od wózka wielofunkcyjnego, który ma wiele elementów i bardzo ciężką konstrukcję. Każdy rodzic ma świadomość tego, że nie będzie w stanie każdego dnia dźwigać 16-kilogramowego wózka po schodach. Wózek spacerowy powinien ważyć maksymalnie 7-8 kg. Można znaleźć także modele, które ważą nawet 3 kg. Oczywiście wtedy trzeba zapomnieć o takich udogodnieniach, jak regulowany podnóżek czy duża budka. Coś za coś.

 

Jeżeli decyzja o wyborze wózka spacerowego zostanie właściwie przemyślana, na pewno wybór będzie bardzo dobry.

Dobry wózek spacerowy znajdziesz tu:

  • Tanie wózki spacerowe
  • Wózki spacerowe Lionelo
  • Wózki spacerowe Caretero.
  • Wózki spacerowe 4Baby
  • Wózki spacerowe Quinny

About Alex

You must be logged in to post a comment Login